Posts Tagged ‘biuro detektywistyczne’

Polski serial detektywistyczny

24 lutego 2018

Seriale detektywistyczne codziennie przyciągają przed telewizory tysiące widzów. Są one bardzo lubiane, przede wszystkim za niebanalną fabułę i ciekawe zakończenia. Dużą popularnością cieszy się chociażby serial polskiej produkcji Detektywi. Na jego podstawie widzowie mogą zobaczyć, na polega praca detektywów i jak w rzeczywistości wygląda.

O tym, że jest to serial bardzo popularny świadczy fakt, że jest on produkowany od 2005 roku. Swój ogromny sukces zawdzięcza również temu, że został oparty na autentycznych wydarzeniach. Oznacza to, że przedstawione w nim sprawy, które prowadzą doświadczeni detektywi, wydarzyły się naprawdę. To świetna okazja dla widzów, aby przekonali się, z jakimi problemami ludzie zgłaszają się do biur detektywistycznych.

Sprawy te są naprawdę przeróżne, od bardzo banalnych, po bardzo skomplikowane. Prowadzą je  doświadczeni detektywi, którzy niegdyś byli policjantami i świetnie sprawdzali się w tym zawodzie. Zrezygnowali jednak z tej pracy i postanowili otworzyć własne biuro detektywistyczne. Ci detektywi to Marzena Fliegel i Maciek Friedek, do których dołączył Krzysztof Dziób. Wspólnie są w stanie rozwiązać nawet najbardziej zawiłe zagadki kryminalne. agencja detektywistyczna

Aby jednak rozwiązywanie trudnych spraw szło szybciej, detektywi pracują z lekarzami, prawnikami, biologami, a nawet jasnowidzami. W takim zawodzie każde wsparcie okazuje się bowiem pomocne. Detektywi mają również sowich informatorów w wielu miejscach, dzięki czemu na bieżąco mogą zbierać najświeższe dowody w różnych sprawach. [patrz też: bezpylowe cyklinowanie parkietow, cyklinowanie bezpyłowe, prywatny detektyw ]

Serial jest naprawdę godny polecenia i warto go obejrzeć. Ciekawe jest również to, że odtwórcami serialowych ról, oczywiście oprócz detektywów, którzy sa na stałe w serialu, są tzw. ludzie z ulicy. Tak naprawdę to kazdy może przyjść na casting i spróbować swoich sił przed ekranem. Będzie to z całą pewnością niezapomniana przygoda. biuro detektywistyczne

 

Czy każdy może zostać detektywem?

24 lutego 2018

Żeby zostać prywatnym detektywem nie trzeba kończyć żadnej szkoły. Trzeba jednak posiadać pewne cechy, dzięki którym można będzie wykonywać ten zawód w sposób przyzwoity i naprawdę dobry. Należy więc być odważnym, sprytnym, odpornym na stres i posiadać wiele innych cech przydatnych detektywowi. Poza tym, jeżeli zamierzasz wykonywać tę pracę profesjonalnie, powinieneś postarać się o legitymację detektywistyczną. Nie każdy może ją jednak dostać.

O licencję detektywa mogą ubiegać się osoby posiadające obywatelstwo polskie, obywatelstwo innego państwa Unii Europejskiej lub państwa EFTA. Co więcej osoba taka musi mieć ukończone 21 lat. Nie może więc detektywem zostać osoba, która ma 18 lub 20 lat. Bycie detektywem wiąże się również z pewnym wykształceniem. Aby ubiegać się o tę legitymację należy posiadać co najmniej wykształcenie średnie.

Bardzo ważne jest również to, że detektywem nie może zostać osoba, wobec której toczy się postępowanie. Taka osoba nie może być również skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo. Warto również wiedzieć, że detektywem może zostać były policjant, ale tylko jeśli nie został zwolniony dyscyplinarnie z pracy. To samo dotyczy pracowników Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Biura Ochrony Rządu, wojska, prokuratury, czy sądu. [patrz też: bezpylowe cyklinowanie parkietow, cyklinowanie bezpyłowe, prywatny detektyw ]

Jeżeli zamierzasz zostać detektywem musisz liczyć się również z tym, że na temat twojej osoby zostanie przeprowadzony wywiad środowiskowy przez komendanta policji. Żeby otworzyć właśnie biuro detektywistyczne, należy również okazać się, potwierdzoną przez lekarza, zdolność fizyczną i psychiczną, która umożliwi wykonywanie zawodu na najlepszym poziomie.

Jeśli już przejdziemy pozytywnie wszystkie testy pozostaje tylko otworzyć biuro detektywistyczne. Warto wtedy zadbać o jego odpowiednią reklamę. Ludzie najczęściej takich informacji szukają w internecie, dobrze jest więc w takim razie stworzyć interesującą stronę internetową, która odpowiednio zawartymi informacjami, przyciągnie do naszego biura rzeszę klientów.