Posts Tagged ‘dbfo wola’

Detektyw Monk – świetny seria detektywistyczny!

16 września 2019

Jeżeli lubisz oglądać seriale detektywistyczne, w których można znaleźć również mnóstwo humoru i zabawnych momentów, koniecznie musisz obejrzeć serial Detektyw Monk. Niezwykle szybko zyskał on ogromne uznanie wśród wielu widzów i cieszy się bardzo dużą popularnością. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

Detektyw Monk to serial, który powstał w 2002 roku, ale w Polsce pojawił się dopiero w 2003 roku. Od razu zyskał sympatię polskich widzów, którzy polubili przede wszystkim postać głównego bohatera, czyli detektywa Monka. Czym zasłużył on sobie na taką przychylność widzów?

Detektyw Monk, to w rzeczywistości Adrian Monk były funkcjonariusz policji, który został z niej wyrzucony z powodu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych spowodowanych śmiercią żony. (więcej…)

Seriale detektywistyczne biją rekordy popularności!

16 września 2019

Różnego rodzaju seriale są obecne w telewizji od wielu lat. Niektóre ciągną się latami i przyciągają przed telewizory miliony widzów. Kiedyś wielką furorę robiły seriale brazylijskie, teraz zastąpiły je seriale detektywistyczne. Taki serial z odcinka na odcinek potrafi wciągać coraz bardziej, ponieważ widz równocześnie z detektywem dochodzi do rozwiązania zagadki. Na czym polega fenomen tych seriali?

Przede wszystkim na tym, że potrafią one zaangażować widza w analizowanie różnego rodzaju dowodów wspólnie z głównym bohaterem. (więcej…)

Miejsca i warunki pracy

12 września 2019

Miejsca i warunki pracy są ustalane zupełnie przypadkowo — bez wnikania we właściwości i rodzaje poszczególnych warsztatów pracy, ich podstawy przyrodzone, techniczne i ekonomiczne. Zupełna przypadkowość, zaostrzona nieraz ślepą chęcią zysku, panuje niemal niepodzielnie na tym polu funkcji organizmu miejskiego. A zupełny brak ujęcia społecznego i twórczego tych zagadnień i przewidywania rozwoju na przyszłość stanowi stałą prawie cechę poczynań tak prywatnych, jak i publicznych na tym polu. W ten sposób obie zasadnicze funkcje i odwieczne cele budowy miasta, tj. budowa dogodnego mieszkania i warsztatu pracy nie są wcale właściwie ujmowane i rozumiane. (więcej…)

Wpływ bezplanowego rozrostu miasta na jego ludność

9 września 2019

Rolnik przybywający ze wsi po zakupy do miasteczka, będącego ośrodkiem handlowym najbliższego otaczającego je obszaru, może nabyć rozmaite towary, a więc odzież z wełny australijskiej, bieliznę z bawełny indyjskiej lub egipskiej, naftę z Indii Holenderskich, cukier trzcinowy z Kuby, śledzie ze Skandynawii i nawet bułkę z kanadyjskiej pszenicy itp. Natomiast nie znajdzie tam wełnianego samodziału z owcy pasącej się na sąsiednim pastwisku, cukru z buraków, które sam dostarcza ze swego pola do pobliskiej cukrowni, miodu z sąsiedniej pasieki, lub wędzonej ryby z niedalekich jezior. Nowoczesny aparat gospodarczy oderwał miasto od bliskich związków z pracującym produktywnie otoczeniem, a utworzył zeń w znacznym stopniu faktorie, pełną produktów obcych ludów i zamorskich krajów. Miasto małe czy wielkie staje sie z samodzielnego w dawnych wiekach organizmu gospodarczego komórka olbrzymiego, względnie tylko skoordynowanego, systemu, w którym jednostką jest kraj, państwo a całością — kula ziemska. Wynikają z tego znamienne konsekwencje dla ustroju i rozwoju miasta. (więcej…)

Ogólny zarys rozwoju Paryża

7 września 2019

Ogólny zarys rozwoju Paryża, przedstawiony łącznie z planem urbanistyki, daje tło historyczne oraz podkreśla wysoki poziom rozwiązań fragmentarycznych, a wiec placów i grup architektonicznych. Stanowiąc szereg arcydzieł fragmentów urbanistycznych wieku XVII i XVIII, dają one jednocześnie Świadectwo pewnej słabości wobec coraz ostrzej występujących braków całego organizmu miejskiego. Paryż wieku XIX jest największym i jednym z najstarszych miast Europy, Dwa tysiące lat bogatego rozwoju ze Świetnym okresem końcowym w życiu stolicy za Ludwika XIV i Napoleona I wprowadza miasto w okres współczesny z całym zespołem zdobyczy, ale jednocześnie nie rozwiązanych zagadnień nagromadzonych w ciągu tysiącleci. Ogólnie znane warunki geograficzne, polityczne, gospodarcze i historyczne, tworzące w tym okresie z Paryża stolicę kultury narodów Europy, pozwalają nam pominąć te sprawy. i przejść bezpośrednio do analizy urbanistycznej samego wnętrza miasta, a więc planu i zabudowy. (więcej…)