Posts Tagged ‘gabloty muzealne’

Detektyw Rutkowski

15 września 2019

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o detektywie Krzysztofie Rutkowskim. Nie tak dawno sensacje wzbudził fakt,że nie posiada on licencji detektywistycznej. Krzysztof Rutkowski postanowił zmienić nazwę swojego biura z Biuro detektywistyczne Rutkowski na Biuro doradcze Rutkowski. Jak przystało na detektywa wykazał się więc sprytem i ominął problemy, które go napotkały.

Zmiana ta była możliwa tylko dlatego, że Krzysztof Rutkowski zdołał sobie wyrobić znaczącą markę i renomę na rynku. Markę tę uzyskał oczywiście dzięki temu, że udało mu się rozwiązać wiele spraw i zagadek kryminalnych. (więcej…)

Policjant czy detektyw?

15 września 2019

Czy praca detektywa różni się czymś od pracy policjanta? Jak wygląda praca na komisariacie policyjnym, a jak w biurze detektywistycznym? Czy prywatny detektyw może współpracować z policją? Są to bardzo ciekawe pytania, które z pewnością zadaje sobie wiele osób. Postanowiliśmy więc dowiedzieć się tego i przekazać tę wiedzę w tym artykule. agencja detektywistyczna

Wielu policjantów decyduje się na odejście z policji, by rozpocząć karierę jako prywatny detektyw. Dzięki temu mają większą swobodę działania i mogą korzystać z urządzeń, do których nie ma dostępu w policji. Oczywiście były policjant może zostać prywatnym detektywem, o ile nie został usunięty z pracy dyscyplinarnie.

Praca w biurze detektywistycznym jest z pewnością o wiele bardziej interesująca niż w policji. Niektóre zlecenia, które dostają detektywi są bardzo ciekawe. (więcej…)

Bezplanowy rozrost miasta

10 września 2019

Trzy rodzaje terenów stanowią przy bezplanowym rozroście miasta zwykłe tło, nieraz głęboko przygnębiające, na którym rosną nowe dzielnice lub przypadkowo rozsiane działki i zabudowania, tak charakterystyczne dla peryferii wielkiego miasta w okresie ostatnich lat kilkudziesięciu. Niszczenie lasów, zagajników i wszelkiego drzewostanu, częściowe wchłanianie ogrodów i sadów oraz zanieczyszczenie wód w dużym promieniu od granic miejskich, stanowią niestety niemal stały sprawdzian rozszerzania się i wzbogacania miasta. Do tego należy dodać dalsze konsekwencje wynikające przede wszystkim z wytrzebienia lasów: znaczne zmiany w klimacie, pozbawionym neutralizujących wpływów przestrzeni zalesionych, wpływ wiatrów, nie hamowanych drzewostanem, co sie nieraz poważnie odbija na kulturze ogrodniczej terenów podmiejskich, zmiany w powierzchni ziemi, która ogołocona z lasu, ulega szybkim wpływom destrukcyjnym powietrza, mrozu i wody, jałowieje i zmienia się często, szczególniej na terenach spadzistych i przy lekkiej glebie, w zupełne pustkowie. Deszcze i topniejące śniegi, nie powstrzymywane gałęziami drzew i ich korzeniami, niszczą urodzajną powłokę terenów spadzistych, znoszą w dół ił, piasek, błoto, żwir i kamienie, tworzą rwące potoki w czasie przyboru i rujnują niżej położone pola uprawne, ogrody, drogi, a nieraz i budowle. Zobrazowane tu wpływy bezplanowej gospodarki na terenach podmiejskich składają się w ostatecznym wyniku na jeszcze jeden objaw ujemny, często dziś przemilczany, a sięgający głębi spraw kultury miasta i jego ludności. (więcej…)