Posts Tagged ‘magiel kolbuszowski’

Usługi detektywistyczne a ich koszty

19 września 2019

Ludzie w dzisiejszych czasach bardzo chętnie korzystają z pomocy detektywistycznej, przy wielu różnych sprawach. Sporo osób, znajdujących się w sytuacji, wymagających interwencji, chciałoby pójść do detektywa, ale po prostu obawia się kosztów. Jak w praktyce przedstawia się ta sprawa? Czy prywatni detektywi są rzeczywiście aż tak drodzy, jak przyjęło się mówić? Otóż, wszystko jest uzależnione od osoby. Jak w każdej usłudze, tak i tutaj zdarzają się tańsi, jak też drożsi specjaliści. Pamiętajmy również, że detektyw, który działa w oparciu o licencję, ma prawo zarządzać odpowiedniego wynagrodzenia. (więcej…)

Dexter

15 września 2019

Z pewnością nieraz słyszałeś o serialu Dexter, który ma mnóstwo wielbicieli na całym świecie. Serial ten wzbudza zainteresowanie i doczekał się już kliku sezonów. Na czym polega jego fenomen? Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć, przeczytaj ten artykuł do końca.

Dexter to swego rodzaju serial kryminalno-detektywistyczny. Został wyprodukowany przez amerykańską telewizję Showtime i tam też emitowane były jego pierwsze odcinki. Pierwszy sezon powstał na podstawie powieści Jeffa Lindsaya Demony Dextera. (więcej…)

Wyniszczenie lub wytrzebienie lasów

11 września 2019

Wyniszczenie lub zupełne wytrzebienie lasów sięga niekiedy obszarów w promieniu kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu kilometrów od śródmieścia. Niewielkie tereny leśne, pozostałe tu i ówdzie, są niszczone, palone i wydeptywane przez ludność okoliczną z braku koniecznego dozoru i właściwej administracji tych przestrzeni, które stanowią dziś bezcenne wprost wysepki spacerowe i wypoczynkowe dla ludności miejskiej. To, co można zauważyć w wyglądzie ziemi w okolicach miasta, dotyczy niestety również i wody. Stawy, strumienie, rzeki i rowy sa zwykle zanieczyszczone przez wywóz śmieci, spuszczanie ścieków domowych i wód ulicznych. Zanieczyszczenie dochodzi często do tego stopnia, że wody te stają sie niebezpieczne nie tylko dla najbliższych okolic, ale nawet dla całego miasta. (więcej…)

Przędzalnia bawełny w Łodzi

9 września 2019

W r. 1835 powstaje w Łodzi wielka mechaniczna przędzalnia bawełny z pierwszą w kraju maszyną parową. Zrealizowany w tym czasie plan miasta tworzy jedyny bodaj dodatni moment konstrukcyjny w budowie olbrzyma przemysłowego, niestety bardzo krotkotrwały. Plan ten dobrze pomyślany, ściśle dostosowany do warunków mieszkania i pracy świeżo osiadłych mieszkańców-rękodzielników, posiada szereg wybitnych zalet i może być śmiało nazwany planem funkcjonalnym. Odpowiada on potrzebom budowlanym, przewiduje rolniczo-ogrodowe działki przy każdym domu i odpowiednie przestrzenie dla pracy warsztatów produkcji włókienniczej. (więcej…)

Zadani techniczne, społeczne, gospodarcze i architektoniczne w budowie miasta współczesnego

6 września 2019

Charakterystyczne rozwiązania fragmentów i nowo zakładanych dzielnic miast na przełomie wieku XIX i XX wskazują na typowe metody zupełnie powierzchownego traktowania potęgujących się zadań technicznych, społecznych, gospodarczych i architektonicznych w budowie miasta współczesnego. Prowadzą one bezpośrednio do ustalenia pewnych zupełnie jasno określonych punktów programu budowy nowoczesnej. Dom mieszkalny, działka budowlana, blok i ogród. Dalszy rozwój dużych i wielkich miast odbywa się dwiema charakterystycznymi drogami. Pierwszą jest zagęszczanie zabudowy dzielnic już istniejących przy coraz większym zabudowaniu powierzchni działki i powiększaniu ilości kondygnacji. (więcej…)