Posts Tagged ‘tania blacha’

Czy Batman był detektywem?

14 września 2019

Chyba każdy wie kim jest Batman. Ta fikcyjna postać wywarła wpływ na współczesną popkulturę i znana jest wielu zarówno starczym, jak i młodszym osobom. Wzorowana była na wielu bohaterach, w tym na legendarnym detektywie Sherlocku Holmes. Ciekawe jest więc to, ile w Batmanie jest prawdziwego detektywa i czy przejawia on cechy, które powinna mieć taka osoba?

Batman wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z pozytywnym bohaterem, który walczy o sprawiedliwość. Ta fikcyjna postać stworzona została przez Boba Kanea i Billa Fingera. Wiadome jest, że miała to być postać, która posiada cechy różnych bohaterów znanych z wielu filmów i komiksów. Batman posiada więc cechy Zorro, Shadow, Drakuli, a także postaci z filmu The Bat Whispers. Ma on też wiele cech Sherlocka Holmsa, takich jak błyskotliwość, spryt oraz umiejętność tworzenia wspaniałych i niezawodnych strategii.  biuro detektywistyczne

Batman z pewnością mógłby więc być wspaniałym detektywem. Idzie on jednak o krok dalej. Nie tylko śledzi przestępców, ale także sam wymierza sprawiedliwość. Często współpracuje on z policją i pomaga łapać groźnych przestępców. W dzisiejszych czasach detektywi również pracują z policjantami, dzięki czemu rozwiązywanie zagadek kryminalnych idzie o wiele szybciej. Batman idealnie wpisuje się w rolę detektywa również swoim przebraniem. Jak przystało na prawdziwego detektywa stara się być niewidoczny, w sposób dyskretny śledzić złoczyńców i zbierać istotne dowody. Z pewnością ma on więc sporo cech, które czynią z niego świetnego detektywa. [patrz też: architektura projektowanie, mini kamery allegro, tania blacha ]

Gdyby każdy detektyw miał chociaż kilka cech Batmana, to na pewno kazde zlecenie w 100% kończyłoby się sukcesem. Wtedy pozycja detektywa jako zawód byłaby bardziej popularna i opłacalna. Kto wie, moze nawet, licencjonowani detektywi wyparliby takie komórki z policji..

Kazdy kto ogladal choc jeden z filmow ostatniej trylogii Nolana ktory przygody naszego starego znajomego Batmana zekranizowal w sposob iscie artystyczny, z poteznym rozmachem i ciekawa wartka akcja nadajaca dodatkowej swierzosci nie tak nowej przeciez juz historii o czlowieku nietoperzu, nocnym mscicielu, oddanemu obroncy miasta Ghottam. W ostatniej czesc trylogii nasz glowny bohater oddaje sie niebezpiecznemu sledztwu w ktore zostaje uwiklany niczym w smiertelna gre, ktora omal rzeczywiscie nie przyplaca zyciem. Dzieki bystrosci umyslu oraz niesamowitemu opanowaniu udaje sie Batmanowi przechytrzyc smiertelnego przeciwnika ktory zagrozil po raz kolejny calemu miastu i nie tylko….