Posts Tagged ‘usługi remontowo budowlane’

Detektyw Moordoch

15 września 2019

Jest wiele seriali, które pokazują pracę współczesnych biur detektywistycznych. Niektóre pokazują, jak dochodzi się do odkrycia prawdy przy pomocy najnowszych wynalazków techniki. A gdyby tak przyjrzeć się rozwiązywaniu zagadek kryminalnych od drugiej strony? Zastanowić się, jak to odbywało się dawnej, gdy nie było jeszcze komputerów i innych tego typu urządzeń. O tym opowiada właśnie serial Detektyw Moordoch, który cieszy się uznaniem wielu widzów.

Serial powstał w 2008 roku na podstawie cyklu powieści Maureen Jennings. Akcja toczy się w dziewiętnastym wieku w Toronto, więc serial z pewnością spodoba się wszystkim osobom, które lubią klimaty z dawnej epoki. (więcej…)

Układ działek budowlanych

8 września 2019

Początkowy układ działek budowlanych opracowany jako wszechstronnie przemyślane założenie w czasach Królestwa Kongresowego, zostaje z postępem czasu coraz bardziej zniekształcony. Pierwotne założenie. które byśmy dziś określili jako funkcjonalne, przy dalszym bezplanowym wyzyskiwaniu terenu i coraz bardziej rabunkowym systemie gospodarki budowlanej zostaje przekreślone. Celowe ustawienia w dawnym planie domu, organicznie związanego z warsztatem pracy i zapewniającego dobrą normę przestrzeni, słońca i powietrza, może być wzorem dla najbardziej nowoczesnej zabudowy. Przy tym powierzchnia zabudowana Stanowi zaledwie kilka odsetek całego obszaru działki. (więcej…)