Seriale detektywistyczne biją rekordy popularności!

Różnego rodzaju seriale są obecne w telewizji od wielu lat. Niektóre ciągną się latami i przyciągają przed telewizory miliony widzów. Kiedyś wielką furorę robiły seriale brazylijskie, teraz zastąpiły je seriale detektywistyczne. Taki serial z odcinka na odcinek potrafi wciągać coraz bardziej, ponieważ widz równocześnie z detektywem dochodzi do rozwiązania zagadki. Na czym polega fenomen tych seriali?

Przede wszystkim na tym, że potrafią one zaangażować widza w analizowanie różnego rodzaju dowodów wspólnie z głównym bohaterem. Ważną rolę w takim serialu odgrywa na pewno postać samego detektywa, którą muszą polubić widzowie. Bohaterem, którego nie da się nie lubić jest z pewnością detektyw Monk, który nie radzi sobie w życiu, ma mnóstwo problemów, ale za to potrafi łączyć i analizować różne informacje, dzięki czemu jest świetnym detektywem. [patrz też: dyżury aptek nisko, przeciski pod drogami, medicus przychodnia ]

– Uwielbiam seriale detektywistyczne, ponieważ czuję się jakbym to ja musiała rozwiązać zagadkę – mówi pani Estera, z Poznania. – Najlepsze są te mało przewidywalne, które angażują widza w rozwikłanie danej sprawy. Bardzo lubię Monka, ponieważ oprócz tego, że są tam niebanalne przypadki kryminalne, to dodatkowo postać głównego bohatera jest niezwykle sympatyczna i zabawna.

Wielką popularnością, swego czas, cieszył się również serial Archiwum X, w którym dwójka detektywów musiała zmierzyć się z bardzo trudnymi sprawami. Aktualnie w telewizji możemy oglądać polskie produkcje z tej serii. Przykładem jest np. serial Detektywi, który zyskał już uznanie wśród wielu widzów.

Takie seriale pobudzają nasze szare komórki do myślenia. Na równi z głównym bohaterem staramy się rozwiązać daną zagadkę i mamy naprawdę ogromną radość kiedy nasze przeczucia zostaną potwierdzone. Z całą pewnością taki serial powinien stać wyżej od nic nie wnoszących tzw. seriali brazylijskich.

 

Tags: , , ,

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek nisko medicus przychodnia półpasiec objawy leczenie przeciski pod drogami